GALERII Valga muuseumiöös said kokku eestlased ja ukrainlased

Kersti Kond
, ajakirjanik
Copy

«Öös on vabadust» nime kandnud muuseumiööl tehti Valgas kummardus ukrainlastele, huvilised said osa Ukraina kultuurist ja kommetest.

Ukraina seltsi kohvik Kalyna pakkus Valga muuseumi õuel küpsetisi ja vareenikuid. Lapsed joonistasid töötubades ukraina pitsimustrit ning meisterdasid Eesti, Läti ja Ukraina lippe. Õhtul esines Ukraina laste ansambel Kalyna luuletuste ja lauludega. Pärast seda astusid lavale muusikud Ruslan ja Rute Trochynsky ning andsid kontserdi «Muusikaga vabaks». Eestlaste seas nautisid seda ka lätlased, sest Valga  ja Valka vahel liikus muuseumiõhtul omapärane rong.

Ukraina seltsi Kalyna eestvedaja Ruslana Dovha sõnul jõuab praegugi Valka Ukraina sõjapõgenikke, aga on ka neid, kes sõja jätkumisest hoolimata kodumaale naasevad. «Oleme väga tänulikud, et vallavalitsus ja sotsiaalamet meid toetavad. Praegu ei tegele me ainult Ukraina kultuuri ja hariduse tutvustamisega, vaid aitame ukrainlastel Eestis elu sisse seada ja pakume neile ka psühholoogilist abi,» selgitas Dovha.

Tagasi üles