Skip to footer
Päevatoimetaja:
Kersti Kond
Saada vihje

GALERII Tantsustuudio Joy fenomen: iga laps oskab laulda ja tantsida

Stuudio Joy kutsus Valga kontserdile lisaks praegu seal õppivatele noortele kokku ka endised õpilased ja õpetajad ning külalised. Saalitäis rahvast sai sellest palju rõõmu, eriti aga osalejad ise.

«Tants ja laul on teraapia, mille abil saab ravida hinge,» kinnitas Joy juht Marina Jerjomina. Seda on ta juba kolmkümmend aastat lapsi õpetades ja neisse endasse usku sisendades tõestanud.

Joy fenomen on ühendada kahest riigist ja mitmest rahvusest noori, kelle taust on väga erinev. Ja stuudios ei öelda ühelegi lapsele, et ta ei sobi, sest ei pea viisi või ajab tantsusammud sassi.

Stuudio Joy kontserdi eel oli Valga kultuurikeskus kaks päeva noorte artistide askeldamist täis. Tehti proove ning viimistleti laulu- ja tantsunumbreid.

Kontserdi ajaks kogunes saali nii palju rahvast, et seal oli keeruline leida vaba istekohta.

Laval nägi laval laulmas ja tantsimas stuudio õpilasi, õpetajaid, vilistlasi ning rahvusvaheliste konkursside laureaate.

Stuudio Joy kodu on Valgas ja filiaal Tallinnas. Eriliseks teeb tantsukooli see, et siin õpivad seitsmest rahvusest lapsed ja noored. Nende seas eestlased, venelased, lätlased, ukrainlased, armeenlased, valgevenelased ja romad.

«Iga laps oskab laulda ja tantsida. Vaja on vaid head õpetajat. Võtame stuudiosse vastu kõik soovijad. Selleks ei pea oskama tantsida või tajuma rütmi,» selgitas Jerjomina.

Ka stuudio Joy tantsuõpetaja Vadim Šemeljov leidis, et igaühest võib saada tantsija. Kõik sõltub soovist ja harjutamisest. «Kui käisin põhikoolis, tantsisin ka ise Joys. Alustades ei tulnud mul tantsuliigutused eriti hästi välja. Kuid pärast keskkooli õppisin Viljandi kultuuriakadeemias koreograafiks ja tantsuõpetajaks. Neli aastat tagasi jõudsin õpetajana Joysse tagasi,» rääkis Šemeljov.

Stuudio vilistlane õpetab estraadi- ja moderntantsu. Ta peab keeruliseks, kui ühes rühmas on erineva tasemega lapsi. «Siis oleme kõik abiks – nii mina juhendajana kui ka kaaslased,» selgitas õpetaja.

Kreeteli Kuus on üheteistkümneaastane, kuid neist kaheksa on ta juba Joy stuudios tantsu õppinud. «Liikumine on minuga olnud terve elu ja see on minu hing. Kontserdil esinesin hiphop-stiilis tantsuga «Teekond». Liigutuste õppimine läks kiiresti. Treener näitas ette ja need tuleb lihtsalt meelde jätta ning järgi teha,» ütles Kuus.

Kümneaastane Polina Dmitrijeva on Joy stuudios tantsimas käinud kolm aastat. «Esitan sama tantsu, mis Kreeteli. Stiilidest meeldib mulle veel ballett. Juba väiksemana tahtsin väga tantsida ja see on praegugi nii,» rääkis Polina Dmitrijeva.

Paljud stuudio vilistlased tulevad kunagisse kodulinna vaatama Joy kontserte. «Nad sõidavad kohale ka välismaalt. Vilistlased kogunevad, sest Joy on nagu loominguline pere. Stuudios on positiivne energia, armastust ja soojust,» rääkis Marina Jerjomina.

Stuudio õpilased on käinud esinemas ja võistlemas maailma eri paigus. «Kaugeim koht on olnud Los Angeles Ameerika Ühendriikides. Oleme käinud paljudes Euroopa maades – Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Ukrainas, Suurbritannias, Saksamaal, Gruusias ja Itaalias,» sõnas Jerjomina.

Joy järgi teatakse Valgat maailmas päris palju, kinnitasid ka stuudio vilistlased.

Kommentaarid
Tagasi üles