P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teisipäevase Valgamaalase paberväljaande tutvustus

Piret Karu
Teisipäevase Valgamaalase paberväljaande tutvustus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Trükikoda Kroonpress Tartus. Valgamaalane on trükkimisel.
Trükikoda Kroonpress Tartus. Valgamaalane on trükkimisel. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Pühapäeva pärastlõunal jäi Valgas vooluta umbes 3300 Eesti Energia klienti. Päästeametile teatati ka leekidest kahes Valga alajaamas. Elektrilevi kommunikatsioonispetsialisti Kaarel Kutti kinnitusel elektrivõrgus põlengut siiski ei toimunud.

Valgamaa talunikud naasid nädalavahetusel Jänedalt Eesti talupäevadelt nelja väärika auhinnaga. Noortalunike võitjaks kuulutati Männimetsa talu peremees Mihkel Maks, teise koha pälvisid Viira talu alternatiivset suunda edendavate talude ning Möldri talu talumetsamajandajate hulgas. Mitmekülgse tootmise edendaja eriauhinna sai Vaariku talu.

Tõlliste vallas puhastatakse ligi kuue kilomeetri ulatuses Laatre jõge vette kukkunud puudest ja muust prahist. Töid teeb masin, milletaolist Eestis just sageli ei kohta.

Neljapäeval väisasid Lõuna-Eestis viibivad Ukraina turismifirmade esindajad Otepääd. Külalisi üllatasid piirkonna atraktiivsus ning ürituste suurejoonelisus.

Ligi 120 jalgratastel raamatukogutöötajat 22 riigist jõuavad sel neljapäeval Valga linna. Ühes ratturitega tulevad linnaelanikele külla ka raamatukogubuss Katariina Jee ning luuletaja Contra.

Sangaste vallas Restu külas asuvas Kiisatamme talus on ühendatud töö ja lõbu, puhkus ja kultuur. Talu perenaine Tuuli Merimaa saab just seal oma unistustele ja hobidele pühenduda.

Valgamaa noored kohtusid möödunud nädalal Põdrala vallas toimunud noorte suvekoolis, et panna end proovile nii gepsimises, kajakisõidus kui köiel ronimises.

Arula külalistemajas toimub 7.–9. augustini liiklusohutusalane teemalaager, kus noortele õpetatakse, kuidas mototehnikaga ohutult ümber käia ja liigelda.

Märksõnad
Tagasi üles