/nginx/o/2009/09/30/243104t1h9adb.jpg)
Valga linnavalitsus peab oluliseks Valga kesklinnas asuva Jaani kiriku head käekäiku ja seetõttu eraldati eilsel linnavalitsuse istungil Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Valga Peetri-Luke kogudusele kirikusse automaatse tuletõrjesignalisatsiooni sisseseadmiseks 6000 eurot, andis teada linnavalitsuse avalike suhete spetsialist.
Evakuatsioonivalgustuse paigaldamise tarbeks kasutab kogudus ka Valgas Liivimaa Mihklilaada käigus annetatud korjanduse summat 800 eurot.
Linnapea Kalev Härk ütles, et linnavalitsusel on olnud aktiivne koostöö EELK ja kohaliku kogudusega, mida soovitakse jätkata ka edaspidi. Kirik on tema sõnul Valga üks olulisemaid vaatamisväärsusi ja arhitektuurimälestisi ning seetõttu on linnapea kinnitusel tähtis, et kirik näeks linnapildis kena ja turvaline välja.