Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Mait Mölder: pühad kuulutavad meile armastuse sõnumit Rahu ma jätan teile, oma rahu ma annan teile! Nii ütleb Jee­sus oma jüngritele olukorras, kus inimeste suured lootused ja tegelikkus omavahel sugugi ei kattu. Samamoodi on jõulupühadki – oma olemuselt rahu ja vaikuse aeg – tegelikkuses tohutus koguses sagimist ja kohustusi täis. Läheb hästi, kui me enne jõululauda istumist kogu vajaliku ostetud, muretsetud, kaunistatud, valmistatud, pakitud ja saadetud saame. Näib vaja minevat päris palju vaeva, et lõpuks jõuda jõulurahuni. Mulle näib siiski, et jõulud ja selle sisu jõuavad meieni vääramatult, sest selle sõnum on ajatu ja tõeline.
Tiit Kuslapuu: kuusega keskväljakul Valga linnasüdamega seotud probleeme ei lahenda (1) Valga uus keskväljak ei ole minu meelest jõulukuusele sobilik koht. Varem oli jõulupuu aastaid kultuurikeskuse ees, kus on korraldatud ka jõuluüritusi. Seal liigub palju rahvast ning sealsamas kultuurimajas on ju ka soojad ruumid isetegevuslastele. Kuna linnarahvas ei ole uut keskväljakut eriti omaks võtnud, otsibki vallavalitsus nüüd igasuguseid võimalusi, et olukorda parandada. Kuusega aga sealseid probleeme ei lahenda.
Annela Laaneots: kogemuste jagamise keskpunkt nihkus Lõuna-Eestisse Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 muutus kultuuripealinnade keskpunktiks. Siin said kokku põhjapoolsete tulevaste ja eelnevate kultuuripealinnade esindajad Soomest ning sellele tiitlile kandideerivate piirkondade meeskonnad Lätist. Nii kohtusidki novembri lõpus meie kutsel Tartus Oulu, Tampere ja Turu esindus ning lätlaste delegatsioonid Liepajast, Daugavpilsist ja Valmierast. Kusjuures Tampere, tõsi küll, jäi Soome konkursil seekord siiski tiitlita.
Enel Liin: riik on osa elanikkonnast just kui unustanud Kui president Kaljulaid kaks aastat tagasi Räpina valda külastas, küsis ta minult, milles on minu arvates meie riigi suurim probleem. Vastasin, et mulle on kõige tähtsam stabiilsus ja selle tagab vallajuhile ning omavalitsusele järjepidev otsuste elluviimine ja see, kui valitsus võetud suundadele kindlaks jääb. Stabiilsuse puudumine ongi Eestis viimaste aastate suurim probleem. President oli minuga nõus ja selle sõnumi viis ta ka meediasse.
Tagasi üles
Back