Marju Kõivupuu: Kuidas leinaga karantiini tingimustes toime tulla? Veel aasta jagu päevi tagasi, enne koroonaviiruse pandeemilist levikut, oli teadusringkondades läbiv teema heaoluühiskonna inimeste võõrdumine surmast ja haigustest. Hoiakut, et surm on midagi ebamugavat, millega peaks puutuma kokku nii vähe kui võimalik, on viimastel kümnenditel suurendanud ka meditsiini areng. Arstid on kutsutud ja seatud selleks, et kõiki tõbesid tulemuslikult ravida. Kui mõni inimene haiguse tagajärjel surebki, on see arstide süü ja ravimitootjate üleilmne vandenõu – nii võib kokku võtta levinud arvamuse.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Ester Karuse: suurim osa Valga valla eelarvest kulub haridusele Veebruari lõpus aset leidnud volikogu istungil võeti vastu Valga valla 2021. aasta eelarve, mis peab teenima valda ja selle elanikke parimal võimalikul viisil ning edendama samas vallavalitsuse eesmärke. Tegemist on ametis oleva vallavalitsuse esimese eelarvega, seni pidime lähtuma eelmise koosseisu omast. Arvan, et meie «esimene lapsuke» on hästi välja tulnud ja näitab, et valla rahaasjad on heas korras ja tasakaalustatud.
Siim Saavik: sõjakas põhimõttekindlus Eelmise nädala reedel käis meediast läbi info, et politseinike hinnangul kannab maski umbes 95 protsenti inimestest ja maskikandmisest keeldujate hulk on väga väike. Kuigi see arv tundub pisut optimistlik, võib ringi vaadates tõepoolest tõdeda, et pilt on läinud paremaks. Kui veel kuu aega tagasi võis kaubanduskeskustes ja väiksemateski poodides käies märgata alati mitut maskita ostlejat, siis nüüd enam ei julgeta selle nõude vastu nii palju patustada.
Tagasi üles
Back