Kodutehnikat saab äikesekahjude eest ise kaitsta

Kodutehnikat saab äikesekahjude eest ise kaitsta.

FOTO: Elion

Alanud äikesehooaeg põhjustab paljudele eestimaalastele muret nii ruuterite, digibokside kui ka telerite pärast. Tõde on, et iga inimene saab oma koduseid seadmeid äikesekahjude eest ise kaitsta.

«Äikese ajaks tuleb nii ruuter, digiboks, teler kui ka muud seadmed tõmmata välja nii elektri- kui ka kaablivõrgust,» pani Elioni klienditoe valdkonnajuht Kaili Soosaar inimestele südamele.

«Maja sisevõrku ega kõiki seadmete küljes olevaid kaableid ei ole kindlasti tarvis lahti võtta. Oluline on majja sisenevad juhtmed oma seadmete küljest lahti võtta,» rõhutas Soosaar ning lisas, et juhtmeid ja kaableid pistikutest eemaldades on oluline meelde jätta, kuhu mingi juhe läks, et hiljem oleks lihtsam neid ka tagasi ühendada.

Pärast äikest tuleks aga varuda veidi kannatust – äikese möödudes ja siis kui elekter on tagasi tulnud, saab seadmed voolu- ja internetivõrku tagasi ühendada.

Kogu kodune tehnika, muuhulgas telefon, teler, arvuti, digiboks, ruuter, kodukinosüsteem ja muu säärane on äikesest tingitud ülepingele tundlik ning võib pikselöögi tõttu muutuda kasutuskõlbmatuks. Kahju võib tekkida ka siis, kui äike tabab elektri- või telefoniliine kodust paari kilomeetri kaugusel.

Ülepingest ja äikesest kahjustatud seadmetele tootja garantii ei kehti ning uued seadmed tuleb kasutajal ise osta. Kuuldes ilmateadet või nähes äikesepilvi, saab iga inimene oma koduste seadmete eest hoolitseda nii, et nendega midagi ei juhtuks.

Tagasi üles