Delegatsioon sõitis visiidile Moldovasse

Margus Lepik ja Kalev Härk

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Täna sõidavad visiidile Moldovasse Valga maavanem Margus Lepik, linnapea Kalev Härk, Otepää gümnaasiumi õppealajuhataja, direktori kohusetäitja Margot Keres ja Valgamaa kutseõppekeskuse direktor Laur Speek, andis teada maavalitsuse avalike suhete juht.

Maavanem osaleb Ialoveni investeeringute ja innovatsiooni regionaalsel foorumil ning esineb seal ettekandega omavalitsuste ja riigi koostööst Valgamaal.

Foorumi eesmärk on säästvat arengut arvestades edendada uuenduslike programme avalikus sektoris. Lisaks soovitakse leida investeerimisvõimalusi nii piiriüleselt kui rahvusvahelisel tasandil.

Visiidi käigus sõlmitakse kolm uut koostöölepingut Valgamaa ja Nisporeni rajooni asutuste vahel. Hariduse edendamise eesmärgil kirjutavad koostöölepingule alla Otepää gümnaasiumi ja Boris Cazacu nimelise lütseumi esindjad, Valgamaa kutseõppekeskus sõlmib hea tahte koostööleppe Nisporeni kutseõppeasutusega. Lisaks luuakse partnerlus Valga ja Nisporeni linna vahel.

«Valgamaa sõlmis eelmisel aastal koostööleppe Nisporeni rajooni vahel. Nüüd oleme koostööga jõudnud sellisele tasemele, kus omavahel hakkavad uusi ja väga väärtuslikke kogemusi vahetama asutused ja omavalitsused,» lisas maavanem.

Visiit kestab 24. maini.

Tagasi üles