Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aegunud kaup kulus marjaks ära

Kümned inimesed viisid pühapäeval Rimi kaupluse juurest ära kottide kaupa toidukraami. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Pühapäeva õhtupoolikul võis Valga Rimi juures näha paljusid inimesi mustadesse kilekottidesse pandud kaupa minema viimas.


«Tõesti visati ära suuremates kogustes toiduaineid, mida oli kauplusesse tellitud avamiseks ja mille tähtajad nüüd ületatud olid,» ütles Rimi Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuht Evelin Mägioja Valgamaalasele.«Et kaupluse juures olevad prügikastid olid täis, asetati kaup mustades kottides ka prügikastide kõrvale,» lisas Mägioja ning rõhutas, et tähtaja ületanud toidu jagamist Valga Rimi juures ei toimunud.Tema sõnul on aga «parim enne» kuupäeva ületanud ja «kõlblik kuni» tähtajale lähedal olevate toidukaupade osas Rimil plaanis lähiajal käivitada tõepoolest uued projektid. Nende käigus saaks kaubad üle anda MTÜdele, kes omakorda suudaksid tagada nende toiduainete tervisele ohutu edasiandmise abivajajatele.«Siinkohal ühtlasi üleskutse Valgas ja Valgamaal tegutsevatele    MTÜdele, kes suudavad tagada toidu- ja veterinaarametipoolseid nõudmisi toidukäitlemise osas ja oleksid huvitatud abivajajatele toidu jagamisest. Julgustame neid Rimiga ühendust võtma, et saaksime üheskoos sellise projektiga alustada,» rääkis Mägioja.

Tagasi üles
Back