Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuhu kadus kaua oodatud toiduabi?

Toiduabi on Valgas jagatud varasematelgi aastatel. Tänavu on sellega seoses aga ette tulnud tõrkeid. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Paljud valgalased ootavad juba alates juuni lõpust siia saabuma pidanud Euroopa Liidu toiduabi. Aga mida pole, seda pole.

Valga sotsiaalabiameti juhataja Meeli Tuubel ütles, et abi pidi Valka jõudma 27. juuniks. Nüüd, rohkem kui kuu aega pärast eeldatava tähtaja möödumist, ei ole ikka teada, millal täpselt toiduabi saabub. «Pole meil kahjuks õrnematki teavet, kuna meile toiduabi siia saabub,» ütles Tuubel.

Sel aastal on olukord ka natukene teine, sest toiduabi jagamine toimub põhiliselt vastloodud toidupanga kaudu. «Meie abistame vahendamise, transpordi ja inimeste suunamisega,» ütles Tuubel.

Valga toidupanga vabatahtlik koordinaator Grete Mõttus teadis mõni päev tagasi rääkida, et toiduabi on oodata augustis. «Tegutseme ikka vaatamata raskustele: jagame seda, mida kogume ise ja mida annetatakse. Oleme saanud hakkama. Hundid söönud ja lambad alles,» jäi Mõttus positiivseks.

Eesti Punase Risti Valgamaa seltsi sekretär Aina Pääro ütles, et Valga maakonnas on Punane Rist vastu võtnud Puka, Palupera, Otepää, Põdrala, Tõrva ja Helme valdade ELi toiduabi, kokku 108 491 kilo kuivaineid ja 14 511 liitrit toiduõli.

«Valga tarnekohta (Valga linn ja kuus valda) oli ELi toiduabi saabumine telefoni teel Sanitex Estonia OÜ esindaja Juri Riismaga kokku lepitud 27. juuniks, kuid logistiliselt see ei toiminud. Punasel Ristil ei ole oma laopinda, aga igal aastal oleme saanud kokkuleppel kasutada Metsa 21 territooriumi, tõstukit ja vajadusel ka lühiajaliselt ladustada,» ütles Pääro.

Praegu on kauba toomine seiskunud jahu puudumisel. «Seda ei suudetavat pakendada. Pole ka mõtet osaliselt kaupa vahendada, sest see tekitab kohalikele omavalitsustele transpordi lisakulusid,» ütles Pääro.

«Oleme nimetatud aadressil valmis toiduabi vastu võtma alates 16. augustist. Sellel ajal on ladu meile avatud. Tarnefirmat on lao lahtioleku võimalustest teavitatud, ootame infot,» lisas Pääro.

Tagasi üles
Back