Triatleedid noppisid Pühajärvel medaleid

Piret Karu

Otepääl toimunud A.Le Coq TriSmile33.3 triatloni parimaks tunnistati laupäeval vene triatleet Alexey Tsepajev. Noorte seas näitas Kalev TriSmile11.1 triatlonil esikohaväärilist tulemust eestlane Johannes Sikk.

Kalev TriSmile11.1 võistelnud noortest tunnistati parimaks Johannes Sikk Tartu Ujumisklubist ajaga 0:25:26. Tema kannul finišeeris teisena lätlane Savelijs Suharzevskis kaotades võitjale seitse sekundit. Kolmandana lõpetas Heikko Peensaar Tabasalu triatloniklubist ajaga 00:25:44. Tüdrukutest näitas parimat aega Marie-Elisabeth Martinson samuti Tabasalu Triatlonklubist, tema aeg oli 0:27:07.

Kalev TriSmile11.1 rajal tuli läbida 100m ujudes, 10km rattasadulas ja kilomeeter joostes.

Harrastajad panid end proovile kolm korda pikemal A. Le Coq TriSmile 33.3 distantsil läbides 300m ujudes, 30km rattal ning 3km joostes. Vene triatleet Valentin Zasypkin oli oma edumaa finiši eel kasvatanud teise koha ees minuti pikkuseks ning sai kindla võidu ajaga 1:06:10. Teisele kohale platseerus ukrainlane Yurii Klym, kellele lõpuprotokollis sai kirja aeg 1:07:09. Kolmanda poodiumikoha kindlustas endale eestlane Allar Soo ajaga 1:08:08.

Naistest kiireimat aega näitas eestlanna Johanna Räppo lõpetades triatloni üldarvestuses 28. kohal ajaga 1:18:49.

Juba homme, 4. augustil algusega kell 11 toimub Otepääl põhivõistlus TriSmile111, kus omavahel võtavad mõõtu 549 individuaalvõistlejat ning 76 võistkonda.