Sisukord
Paberleht
Postimees

Renno Saega peab edu võtmeks raudseid närve

4 min lugemist
Saega sõnul tuleb ikka ette juhuseid, kus ta hämmastub inimeste mõttelaadis. Näiteks kui autole paigaldatakse imevigureid ja keelatud tulesid, tuues põhjenduseks, et neid ju poes müüakse. Poes müüakse ka politseivilkureid, ometi ei hakka Saega sõnul täie mõistusega inimene neid oma autole peale toppima. FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

«Minu põhimõte tööl on alati, et mida inimene küsib, seda ka saab. Kui ta on viisakas ja rahulik, siis võimaluse piires saab ka vestelda ega pea alati rahalist karistust määrama, aga kui hakkab ülbitsema, on teine lugu,» rääkis korravalvur Renno Saega.

Tellijale Tellijale

Valga politseijaoskonda asus ta tööle 1992. aasta 7. märtsil, nädal pärast Eesti politsei taasloomist. 2005. aastast alates on mees Valga politseijaoskonna patrullteenistuse välijuht. «Koordineerin patrulle Valgamaal, põhimõtteliselt vastutan selle eest, mis maakonnas juhtub ja toimub, aga käin ka ise patrullimas, kuna meil ei ole nii palju töötajaid, et saaks tegeleda vaid teiste koordineerimisega,» rääkis ta.

Saega pole selline mees, kes poisikesest peale politseinikuametist unistanud oleks. «Aeg oli lihtsalt selline ja töö oli töö.»

03.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto