Raudteel lebanud rehv põhjustas õnnetuse

Edelaraudtee rong. Foto on illustratiivne.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Pühapäeval, 25. augustil sai politsei teate, et Valgas J. Kuperjanovi tänava raudtee ülesõidust umbes kilomeeter eemal on raudteele pandud traktori tagarehv, millele reisirong otsa sõitis.

Edelaraudtee kommunikatsioonijuht Kersti Gorstov kinnitas Valgamaalasele, et vahejuhtumis osales Valga-Tallinna reisirong. «Juhtunu leidis aset kell 16.50, veel Valga linna piires,» lisas ta.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ragne Keisk kinnitas Valgamaalasele, et õnnetus leidis aset J. Kuperjanovi tänava ülesõidust kilomeeter Tartu suunas.

Rongil tekkis otsasõidu tagajärjel õhusüsteemi leke, seda võib Gorstovi hinnangul pidada kergemat sorti vigastuseks. Inimesed vigastada ei saanud.

Vahejuhtum põhjustas Gorstovi sõnul ka Valga-Tallinna reisirongi hilinemist, sest rongile tuli teostada tehniline kontroll nii kohapeal kui täiendavalt Tartus. «Muus osas toimis rongiliiklus tõrgeteta,» kinnitas ta.

«Valgast väljus rong õigel ajal. Pärast õnnetust kulges reis Tartuni 30minutilise hilinemisega ning Tartust Tallinna suunas väljus 40minutilise hilinemisega. Lõppjaama Tallinna jõudis rong umbes 25minutilise hilinemisega,» täpsustas kommunikatsioonijuht.

Ta rõhutas, et tegu on äärmiselt taunitava käitumisega, mis oleks võinud lõppeda ettearvamatute tagajärgedega.

AS Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Liina Hallik kinnitas, et taristule õnnetusega mingit kahju ei tekkinud, samuti ei häirinud juhtunu kaubasaatetiste liikumist raudteel. Küll aga pidas temagi taolist tegu väga ohtlikuks. «See oli väga rumal käitumine, mis võinuks lõppeda suure õnnetusega.»

Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina kinnitas, et eile aset leidnud sündmuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust. See algatati seadusepunkti alusel, mis puudutab elutähtsa rajatise kahjustamist, kui sellega on põhjustatud oht paljude inimeste elule või tervisele. Selle eest karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

«Praeguseks ei ole kedagi kahtlustatavana üle kuulatud,» kinnitas Kostina.

Tagasi üles