Põllumehed saavad detsembris ligi miljard krooni otsetoetust

FOTO: Ülle Kübarsepp / Valgamaalane

Eesti põllumehed saavad tänavu ühtse pindalatoetusena 949 miljonit krooni, mis makstakse lõviosas välja detsembris. Ühe hektari kohta on toetusmäär 1107 krooni ja 79 senti, mis on mullusest 19,8 protsenti kõrgem.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas oma käskkirja ühtse pindalatoetuse ühikumäära kehtestamise kohta esmaspäeval. Ühikumäär ja seeläbi põllumeestele ja põllumajandusmaa omanikele makstav toetus on 155 krooni mullusest kõrgem.

Seedri sõnul on pindalatoetuste eesmärk säilitada põllumajandustootjale sissetulek ja hüvitada osaliselt põllumajandusmaa korrashoidmiseks tehtud kulutused, mis on tänases majandusolukorras ülioluline.

Ühtse pindalatoetuse väljamaksetega alustatakse 4. detsembril ning need makstakse välja detsembri jooksul. Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) määrab toetuse suurused konkreetsete taotleja lõikes 1. detsembriks.

Põllukultuuri kasvatamise täiendavaks otsetoetuseks makstakse selle aasta kohta 123 miljonit krooni, mis teeb hektari ühikumääraks 312 krooni. Põllumajanduskultuuri täiendavaks otsetoetuseks makstakse 75,6 miljonit krooni ja ühikumäär on sellel toetusel 231,40 krooni hektari kohta.

Heinaseemne täiendava otsetoetuse ühikumäär 565,70 krooni hektari kohta kehtestati juba 13. oktoobril ja vastav toetus maksti välja 54 taotlejale kogusummas ligikaudu 806 000 krooni.

Tagasi üles