Riigi stipendiumi saab 72 sportlast

Triin Ojaste

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Kultuuriminister Rein Lang kinnitas riigi spordistipendiumide komisjoni ettepaneku ja määras teisel poolaastal riikliku spordistipendiumi kokku 72 sportlasele. Nende seas on ka Otepäält pärit suusaneiu Triin Ojaste, kes hakkab saama 140eurost kuustipendiumi.

Vastavalt 7. Eesti spordi kongressil kokkulepitule on riiklikud spordistipendiumid mõeldud eelkõige tippspordi järelkasvu toetuseks.

Komisjoni ettepanekul määrati 320eurone kuustipendium laskesportlastele Anžela Voronovale, kes laskmise Euroopa meistrivõistlustel esines väga edukalt, võites ühe individuaalse kuldmedali ja võistkondliku pronksmedali. 210eurone kuustipendium määrati laskesportlasele Peeter Oleskile, kes võitis laskmise juunioride Euroopa meistrivõistlustelt kolm medalit, individuaalse kuld- ja pronks- ning võistkondliku hõbemedali.

Ülejäänud nimekirjas olijad saavad 140eurose kuustipendiumi.

Komisjon arvestas stipendiumide määramisel lähenevat taliolümpiat ning seega otsustas toetada taliolüpiaalade sportlasi, et soodustada nende sporditegevust olümpiaeelsel perioodil.

Samuti arvestas komisjon rahvusvahelistel tiitlivõistlustel individuaalarvestuses saavutatud tulemusi, vastava spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, nende professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ning sportlaste arengut.

Stipendiaadid esindavad 32 spordiala ning stipendiumide maksmiseks eraldatakse 61 980 eurot. 2013. aasta riigieelarvest on spordistipendiumite määramiseks kultuuriministeeriumile eraldatud kokku 124 320 eurot. Eesti riik ja Eesti Olümpiakomitee toetab regulaarselt kokku ligikaudu 150 sportlast.

Lisaks nendele stipendiumidele jagab haridus- ja teadusministeerium sportlastele haridusstipendiume, Eesti Olümpiakomiteel on programm «Märka järgnevat põlvkonda» ning Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapital jagab igal aastal stipendiumi «Noor ja andekas».

Tagasi üles