Piimapäeva avas põllumajandusminister Ester Tuiksoo. Piimatööstused tutvustasid oma uudistooteid, inimesed hääletasid degusteerimise põhjal päeva parimaks piimatooteks Võru Juustu Parmisani. Üks elevust tekitavamaid uudistooteid oli kindlasti Viljandimaa Pajumäe talumeierei ja OÜ Riang koostöös valminud kohupiimakreem – kohvimaitseline kreemdessert, mis sisaldab 14,5% alkoholi (piiritus).
Usina ja hoolsa Piimapreili valimisest said osa võtta kõik teeninduskoolide õpilased, kes end selleks eelnevalt registreerima pidid. Piimapreilide ülesanne oli valmistada võileivatort (millest või pidid preilide abilised ise koorest valmis raputama) ja katta pidulik laud neljaliikmelisele Eesti perele.
Žürii eesotsas meisterkokast esimehe Dmitri Demjanoviga valis Piimapreiliks Helis Viilupi Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist.
Lisaks said huvilised katsetada erinevaid võtteid pärimuskäsitöö vallas ja jälgida mitmekülgset kultuuriprogrammi. Piimapäev toimus Imaveres teist korda.