Päevatoimetaja:
Maarius Suviste
Saada vihje

Nädalavahetusel peeti Otepääl talvine ekstreemspordiüritus

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Twister Team raja lõpus.
Twister Team raja lõpus. Foto: Triin Peips

Otepää vallas peetud multispordi ürituse «Icebug 25h matkasport 2008» rajale lähetati oodatust rohkem – 21 võistkonda. Tunti rõõmu enese proovilepanekust talvistes oludes, kuid mõni osaleja pidi vigastuse tõttu võistluse ka pooleli jätma.

Tegemist oli talvise multispordi võistlusega, mis mõeldud kolmeliikmelistele võistkondadele. Tähistatud raja läbimiseks oli aega maksimaalselt 25 tundi. Liikuda tuli nii jalgsi/joostes, rattal kui ka suusatades. Kontrollpunktides ootasid ees lisaülesanded, näiteks puude lõhkumine või kaaslase portree söega joonistamine.

Korraldajad olid valmis võistlust läbi viima vähemalt viie võistkonnaga. Unelmate piir oli 20, ent osalejaid oli sellestki rohkem.

Heitlikud ilmaolud

Kolmest alast oli kõige riskivabam jooks, mis vigastusi ei põhjustanud. Teed, mis olid muutunud klaasjaks, ja lumeta põllud, kus pidi liikuma suusatades, nõudsid aga nii mõnegi ohvri. Võistkonna Ekstreem naisliige Kaja Pino kukkus esmalt pimedas suusatades, murdes pöidlalüli. Hiljem kukkus naine veel rattaga, mille tagajärjel pidi võistluse katkestama.

«Oi, kuidas ma ei tahtnud katkestada, lõpuni oli nii vähe jäänud – 12 km,» kommenteeris vapper sportlane ebaõnnestumist. Pino oli valmis lõpetama kas või joostes, kuid esmaabi andjad tal veel suuremate vigastustega riskida ei lubanud.

Tähtsaim – riietumine, ohutus ja toitumine

Õige riietumine ja jalatsite valik oli väga suure tähtsusega. Kindel oli see, et märjaks saavad osavõtjad igal juhul. Kõik võtsid teekonnale seljakotiga kaasa lisariided ja toidu. Jalgrattad märgistati helkuritega, kohustuslik oli kanda kiivrit ja pealampi. Kaasas pidid olema topeltpatareid.

Väljas ei olnud küll miinuskraade, kuid kahjuks hakkas öösel vihma tibutama. Külma ei tuntud, kuna kogu aeg liiguti ja see tagas lihaste soojas püsimise. Lõppu jõudmise eelduseks oli õige toitumine ja joomine. Sooja praadi keegi ei pakkunud, nii pididki endal kaasas olema energiabatoonid ning hulgaliselt magusat ja jooki.

Vaatamata ilma vingerpussidele ja muudele takistustele ei olnud rajal ühtegi pahurat sportlast. Kõiki ootas Andul soe saun koos toiduga.

Esialgu oli plaanis läbida 50 km joostes, 100 km rattal ja 50 km suuskadel. Seoses ilmaoludega tuli viimati nimetatud distantsiosa lühendada umbes poole võrra.

Võitjad – ISC Adventure Team 1 koosseisus Rain Lond, Urmo Alling, Randy Korb – jõudsid lõppu ajaga 16:51:09. Teiseks tuli Adventure Team 2, olles ühtlasi parim segavõistkond. Sellesse kuulusid Sixten Sild, Ruth ja Maret Vaher, aeg oli neil 18:22:55. Kolmas oli Team VAUDE – Reigo Luurmees, Silver Eensaar, Urmo Liblik – ajaga 19:17:36.

Järgmine taoline ekstreemspordiüritus toimub 27. jaanuaril Albu vallas Valgehobusemäel, kandes nime «ACG Winter Xdream 4».

Kommentaarid
Tagasi üles