Tüvetabel näitab esiisa perekonnanime kandvaid järglasi. Siia kantakse ka vallalised tütred ja poegade naised. Peamiselt on tegu meesliiniga, kuid perekonnanimi võib edasi kanduda ka naisliini mööda, kui on tegemist vallasemaga.
Tüvetabelit nimetataksegi klassikaliseks sugupuuks, sest see on üks levinumaid järglaste esitamise mooduseid. Eesti puhul ulatuvad aga andmed sadakond või rohkemgi aastat kaugemale minevikku kui perekonnanimed. Enne perenimesid oli talurahvas hingeloendisse kantud talude järgi.
Tüvetabeli kitsam variant on otsese meesliini tabel. Veel on liivakella-sugupuu, mille eesmärk on välja selgitada võimalikult palju järglasi ja kõuke.
Info kogumist tuleb alustada oma perekonnast ja kõige lähematest sugulastest. Olenevalt sellest, kas on soov koostada kõugu- või järglastabel, tuleb kaasata ka vanemate õed-vennad ja nende järeltulijad, laiendades küsitlevate sugulaste ringi järk-järgult.
20. sajandi algusest võib minna juba Eesti Ajalooarhiivi (www.eha.ee/saaga) Tartus, et kasutada personaliraamatuid, vallaliikmete nimekirju, hingeloendeid ja teisi allikaid. Selle kohta, kuidas allikani jõuda, saab teavet Eesti Isikuloo Keskuses artiklist, mida on ka eespool kasutatud. Internetist leiab artikli www.isik.ee/algus.html.
Kui ise ei saa hakkama, siis tasub pöörduda Eesti Isikuloo Keskusesse (Tiigi 10–51, 51003 Tartu, internetiaadress info@isik.ee). Keskus võtab vastu ka tellimusi ja uurima hakkavad professionaalid. Klient määrab, mitu tundi võib uurimiseks kulutada. Palju aega kulub, on raske ennustada, sest perede suurused on väga erinevad. Kui perekonnas on kaks või 12 last, siis lapselapsi võib olla vastavalt 10 või 50.
Miinimumaeg uurimiseks on kolm tundi. Esimesed tunnid on kõige tulemuslikumad ja kuni 15. tunnini on tunnihind 215 krooni, 16. tunnist edasi 195 krooni. Järjekord on umbes pool aastat, selgitas Fred Puss. Maksta tuleb siis, kui töö on valmis.
Sugupuu ei ole ainult ühe inimese oma ja seepärast võib ju kulusid jagada teiste suguvõsaliikmetega, kel samasugune huvi. Saadud töö on jääva väärtusega ja kingitus oma järglastele.