Päevatoimetaja:
Mati Määrits
Saada vihje

Talveajale üleminek võib lisada ühe töötunni

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Jaan Rapp
Copy
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv Foto: Toomas Huik / Postimees

Oktoobri viimasel pühapäeval läheme üle talveajale. Ööl vastu 27. oktoobrit kell 4 tuleb sellega seoses kella tunni võrra tagasi keerata, mis tähendab, et sellel ööl tööl olevatele inimestele võib lisanduda üks töötund, andis teada tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist.

Töötajaid, kes töötavad esmaspäevast reedeni, see ei mõjuta. Samuti ei muutu kuu üldine tööaeg. Kellakeeramine puudutab neid, kes on ööl vastu pühapäeva tööl. See tähendab, et öövahetuses töötajatel tekiks justkui lisatund tavapärasele töövahetusele juurde.

Tööandja peaks tööajakava koostamisel lisatunniga arvestama. Töötaja ja tööandja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja, antud juhul tund aega kauem.

Summeeritud tööajaarvestusega töötajatel hüvitatakse võimalikud ületunnid (kaasa arvatud kellakeeramisest tulenev lisatund) arvestusperioodi lõpus. Siiski tasub tööandjale südamele panna, et tunni võrra pikemas töövahetuses peavad pooled kokkuleppele jõudma ning töövahetuse pikkus ei tohi ületada 13 tundi.

Kella keeramisega ja talveajale üleminekuga jõuab Eesti tagasi vööndiaega. Talveajale lähevad üle kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, kuna siseturu ühtse toimimise huvides kehtib kogu Euroopa Liidus ühine kuupäev ja kellaaeg suveaja alguse ja lõpu kohta.

Suveaeg algab taas märtsi viimasel pühapäeval kell 3 ning siis nihutatakse kellaosutid ühe tunni võrra edasi.

Tagasi üles