P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mure ajendas kampaaniat alustama

Piret Karu
Facebook Twitter
Comments
Suitsuandur. Foto on illustreeriv.
Suitsuandur. Foto on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Täna, 28. oktoobril algab päästeameti tuleohutuskampaania, mis sel aastal rõhutab suitsuanduri vajalikkust. Tuletatakse meelde, kui oluline on, et andur oleks töökorras ja et seda tuleb ka regulaarselt kontrollida.

Tulekahjude statistikast on viimasel ajal hakanud välja joonistuma mõni murettekitav tendents. Näiteks põhilise riskirühma ehk eakate kodudes leidub üha rohkem suitsuandureid, mis polnud tulekahju puhkemise ajal töökorras tühjenenud või välja võetud patareide tõttu. Halvemal juhul võetakse patarei tühjenemisest piiksudega märku andev andur laest üldse alla.

«Sageli on suitsuanduri patarei vahetamine eakatele raske, seda nende piiratud liikumisvõime tõttu. Seepärast on tähtis, et kõik aktiivses eas inimesed oma lähedasi eakaid külastades kontrolliksid, et nende suitsuandurid on töökorras,» põhjendas kampaania teemavalikut ennetustöö osakonna ekspert Janek Innos.

Suitsuandurit peavad kontrollima regulaarselt kõik pered, veendumaks, et see hakkab tulekahju korral häiret andma. Kuigi kohustuslik on igas eluruumis üks andur, siis soovitatavalt võiks neid ikkagi olla rohkem kui üks – ikka selleks, et perel oleks turvalisem kodus.

2012. aasta Turu-Uuringute ASi uuringust selgus, et vaid pool leibkondadest oli viimase kuu jooksul kontrollinud kodus oleva suitsuanduri töökorras olekut. Tootjad soovitavad seda aga teha lausa kord nädalas. Kord kuus on miinimumprogramm ja rusikareegel on, et pigem kontrollida tihemini kui harvem.

Suitsuandur oli selle uuringu kohaselt lakke paigaldatud 94 protsendil eesti- ja 89 protsendil venekeelsest elanikkonnast. Seda peab aga vajalikuks 84 protsenti eesti- ja 66 protsenti venekeelsest elanikkonnast.

Elusid päästab õigesti paigaldatud ja töökorras suitsuandur.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles