iDeal kampaania

Uus torm tulekul

Tuul on paljudes kohtades tugev.

FOTO: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

Neljapäeval, 5. detsembril püsib Põhja-Euroopa kohal tugev läänevool. Üks osatsüklon alles eemaldub, päeval jõuab Skandinaaviasse juba uus.

Tuul pöördub edelasse ja tugevneb hommikuks rannikul 17 m/s, saartel võib puhanguid 20 m/s olla. Päeval sajab enamasti lörtsi. Lääne- ja edelatuul on keskpäeva paiku lühiajaliselt rahulikum. Õhutemperatuur on -1..+3°C.

Õhtu poole läheneb Lõuna-Rootsist aktiivne madalrõhkkond. Tuul pöördub Läänemerel lõunasse ja paisub kiiresti tugevaks.

Reede öösel liigub aktiivne tsüklon Gotlandi lähistele. Sajuala jõuab Eesti kohale. Tuleb lund ja lörtsi, Lääne-Eestis ka vihma. Lõuna- ja kagutuul on tugev, saartel on puhanguid 20 m/s.

Reedel lörtsi- ja lumesadu jätkub, võib tuisata. Tuul pöördub põhjakaarde, pärastlõunal lääne poolt alates tugevneb, õhtul võib Saaremaal, Hiiumaal ja Liivi lahel puhanguid ka üle 25 m/s olla. Õhutemperatuur jääb ööpäeva vältel -2..+2°C piiresse.

Liiklusolud on praeguse prognoosi kohaselt kiiresti muutuvate ilmastikutingimuste – tihedad sajuhood, tuule suuna ja kiiruse muutus, nullilähedane õhutemperatuur – tõttu keerulised

Laupäeval eemaldub tsüklon Venemaa poole ja selle järel sajab meil hooti lund ja tuiskab, rannikul tuleb öösel veel ka lörtsi. Puhub väga tugev põhjatuul, saartel on puhanguid 20 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel -1..-6, saarte rannikul nullilähedane.

Pühapäeval madalrõhkkonna mõju tasapisi väheneb. Lumehooge jääb harvemaks. Loode- ja põhjatuul aeglaselt nõrgeneb. Põhjakaarest kandub Eestisse külmem õhumass. Õhutemperatuur on -2..-7, öösel võib -10°C-ni langeda.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles