Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aktus peetud, suur pidu alles ees
Suurimad pidustused kavandatud Valga-Valka festivali ajale

Linnaeelarve kuludest 36 protsenti läheb haridusele. Pildil Valga gümnaasium. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Valga linna juubeliaasta avati Valga gümnaasiumi 95. sünnipäeva tähistava aktusega kogu koolipere ja külaliste osalusel. Kooli suuremad pidustused on kavandatud juunis toimuva kaksiklinna Valga-Valka festivali ajale.

Pidupäeva tervituskõnes rõhutas linnapea Kalev Härk, et gümnasist ei ole koolis ainult saamas, vaid peab ka ise olema nõudlik oma kooli ja õpetajate vastu, saamaks parimat ettevalmistust edasiseks hariduseks, tulevaseks tööks ning kogu eluks.

Valga gümnaasium on oma varasema ajaloo jooksul tegutsenud erinevates hoonetes ja erinevates vormides.

11. jaanuaril 1919 avati Valga eesti gümnaasium, esimest korda gümnaasiumite ajaloos toimus selles 300 õpilasega segakoolis õppetöö eesti keeles. Tollase koolikomisjoni otsusega asutati aga juba sama aasta veebruaris Valga eesti gümnaasiumi asemele kaks gümnaasiumi: eraldi poeglastele ja tütarlastele, mis 1933. aastaks liideti ühisgümnaasiumiks. Nüüdseks on gümnaasium jõudnud tagasi oma ajaloolisse akadeemilisse majja - Valga Valgesse Majja.

Linnas on haridust antud lausa viies keeles ning erinevates vormides. Ajaloolased on leidnud andmeid, kus esimesest Valga linna koolist räägitakse 16. sajandi algusest. Juba 1788. aastal tegutses Valgas kool, mis andis keskhariduse tasemele vastava hariduse.

Praegune koolipere tähistas väärikat tähtpäeva selle nädala alguses. Üheskoos vilistlaste ja endiste koolitöötajatega saadakse aga kokku 7. juunil, et pidada kooli sünnipäevapidu ja saada osa kaksiklinna Valga-Valka 430. sünnipäeva tähistavatest sündmustest 5.--11. juunini.

Tagasi üles
Back