Tõrva noored jagavad helkureid

Foto on illustratiivne

FOTO: Postimees

Täna pärastlõunal asuvad Tõrva noortevolikogu liikmed linnatänavaile, et jagada inimestele helkureid. Noored tahavad sellega suunata inimeste tähelepanu sellele, kui oluline on pimedal ajal helkuri kandmine ning samuti näitavad noored, kuidas helkurit õigesti kanda.

„Olles ise autojuht, tean, kui oluline on, et jalakäijad kannaksid pimedas helkurit,“ ütles kampaania eestvedaja Sirli Pippar. „Kehvade ilmastikuolude tõttu on ka helkuriga jalakäijaid raske märgata, ohutusvesti ning isegi ka heledate riiete kandmine teeb jalgsi liikujad palju paremini märgatavamaks,“ lisas Pippar.

Noortevolikogu on vajalike helkurite ja teadmistega lahkelt aidanud maanteamet. Lõuna regiooni liikluskasvatuse osakonna juhataja Kai Kuuspalu sõnul on selline ettevõtmine igati tänuväärt: “Suur kiitus noortele, kellel on idee ja tahtmine helkurikampaaniat läbi viia, Maanteamet on sarnastele ettevõtmistele alati toeks.”

Noortevolikogul on lisaks helkurite jagamisele ka tulevikus plaanis inimestele helkuri kandmise vajalikkust selgitada ning sarnaseid välikampaaniaid läbi viia, samuti on idee teha helkuri valmistamise töötuba, kust kõik inimesed osa võivad võtta.

Helkurikampaania toimumisele on tublisti kaasa aidanud noortevolikogu liikmed Marietta Juurikas, Kaspar Metsar ning Karl Kirt.

Tagasi üles