Ahju ees ja kõrval hoia korda!

Kamin.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Sel nädalal süttisid Viljandis ja Elvas tulekahjud, mille põhjus oli ahjude lähedale hooletult jäetud paber ja papp.

Lähemale kui pool meetrit ei tasu asju kütteseadme kuumenevate osade lähedale jätta ning päästeameti inspektorid hoiatavad, et lisaks tulest tekitatud kahjude kinni maksmisele tuleb tuleohutusnõuete rikkujatel tasuda ka rahatrahv.

Koos külmade tulekuga on sagenenud hooletust ja liigsest kütmisest alguse saanud tulekahjud. Eile ennelõunal süttis Viljandis autoremonditöökojas ahjust välja pudenenud söest paberipahn ning tugitool ja õhtupoolikul Elvas elumaja katlaahju ümber pappkastid ja muu praht. Õnneks oli päevane aeg ja tulekahjud avastati ning kustutati kiiresti.

«Küttekolde suu või selle kuumenevate osade vahetusse lähedusse põlevmaterjalist asju jätta ei tohi. Tuleohutusnõuded kohustavad hoida põlevmaterjali ohutus kauguses, mis võiks olla vähemalt pool meetrit,» soovitas päästeameti Lõuna päästekeskuse menetlusbüroo juhataja Mati Käo. «Lisaks oma elu ja vara ohtu seadmisele võib tuleohutusnõuete rikkumine kaasa tuua väärteomenetluse ja koos sellega ka kopsaka rahatrahvi,» hoiatas Käo.

Tagasi üles
Back