Kortermaja võib osutuda surmalõksuks

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Korteripõleng Mustamäel Vilde tee 52
Korteripõleng Mustamäel Vilde tee 52 Foto: Andres Haabu / Postimees

Eelmisel reedel kolmveerand seitsme paiku õhtul sai häirekeskus teate tulekahjust Tallinnas Vilde teel. Päästemeeskondade saabudes põles üheksakorruselise korterelamu kolmandal korrusel asuv korter lahtise leegiga. Purunenud olid aknad, uks oli lahti ning tuul viis tuleleegid ja suitsu ka hoone trepikotta. Lisaks trepikojale oli paksu suitsuga täitunud enamik seal asuvaid kortereid.

Häirekeskus sai teate tulekahjust alles hetkel, mil esimesed kodus viibinud inimesed tundsid oma korterites tugevat suitsuvingu ja nägid suitsu. Kuigi selles trepikojas täitus suitsuga suur hulk kortereid, ei andnud õnnetusest märku ükski elusid päästev suitsuandur. Samuti soodustasid suitsu levikut augud korterite seintes. Need olid tekkinud renoveerimistööde, näiteks kaabliinstallatsioonide paigaldamise käigus.

Päästjad evakueerisid hoonest redeli abil 11 inimest, nendest kolm olid lapsed. Kaks vigastatut viidi tervisekontrolliks haiglasse, ühele inimesele anti esmaabi kohapeal. Mitu korterit sai põlengu tõttu tõsiseid tahmakahjustusi ning kustutustööde käigus veekahjustusi. Nendes polnud elanikel isegi võimalik ööbida.

Päästjad kustutasid tulekahju kella 22.19ks. Menetlusinspektori sõnul sai tuleõnnetus alguse korteri köögis olnud külmutuskapist.

Vanemoperatiivkorrapidaja Andres Mumma sõnul oli tegemist õnneliku õnnetusega. «Kortermaja põlengus on palju inimesi väikesel pinnal lõksus. Selle konkreetse õnnetuse puhul käitusid inimesed väga mõistlikult, keegi suitsu täis trepikotta ei jooksnud, mindi rõdule, anti endast teada ja oodati, mil päästjad nendeni jõuavad,» rääkis Mumma.

«Siiski ei ole midagi kiiduväärset tõsiasjas, et päästetöötajad ei kuulnud ühestki korterist suitsuanduri märgusignaali. Põlengust andis inimestele teada alles korteritesse imbunud suits. Oleks õnnetus juhtunud öösel, mil inimesed magavad, oleks olukord võinud olla kordades traagilisem,» lisas Mumma.

Põhja päästekeskuse juhi asetäitja tuleohutusjärelevalve alal Ants Aguraiuja ütles, et põlengu ajal peaks korter olema tuletõkkesektsioon. «Igasugused renoveerimistööde käigus korterite seintesse tekkinud augud ainult soodustavad suitsu ja tule levikut. Töid tellinud isikul on õigus nõuda, et remonditöid teinud firma sulgeks turvaliselt ja nõuetekohaselt augud seintes,» ütles Aguraiuja.

Eelmisel nädalalavahetusel hukkus üle Eesti põlengutes suisa viis inimest. Ühelgi tules hukkunul polnud elamises elusid päästvat suitsuandurit. Kõige traagilisem põleng leidis aset eile hommikul Võru maakonnas Sõmerpalu vallas. Kortermaja ühes korteris aset leidnud tulekahjus hukkus siis kolm keskealist meest. Korteris puudus kohaliku omavalitsuse paigaldatud suitsuandur, sest selle oli korterielanik laest maha võtnud.

Märksõnad

Tagasi üles