Sotsid pole trassivalikuga rahul

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Heljo Pikhof
Heljo Pikhof Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Tartu sotsiaaldemokraadid leidsid oma neljapäevasel koosolekul, et Rail Balticu trassikoridori arutelu tuleb uuesti avada, kuna senises protsessis ei ole arvestatud seda, kuidas uus trass mõjutab Tartu ja kogu Lõuna-Eesti arengut.

«Tartlastena ei saa me kuidagi nõustuda kavaga rajada Eestisse uus rongiliikluse transpordikoridor. Mõjude hinnangus on liialt palju küsitavusi, et selle pinnalt teha põhjapanevaid otsuseid, mis mõjutavad otseselt kogu Lõuna-Eesti tulevikku,» ütles SDE Tartu piirkonna esimees Heljo Pikhof.

Tartu sotsiaaldemokraadid on seisukohal, et valitsus peab algatama uue mõjude analüüsi, kus kilomeetrite kõrval on arvestatud sotsiaalmajanduslike ja regionaalpoliitiliste kitsaskohtadega, mis kaasnevad raudteeliikluse hääbumisega Tallinna–Tartu–Valga trassil.

Uue trassikoridori rajamise ja selle hilisema käigushoidmise kulud on nii suured, mistõttu ei suudeta Eestis tõenäoliselt pikema aja jooksul teha infrastruktuuri suuri investeeringuid, kinnitas SDE Tartu piirkonna juhatus.

«Tartu sotsiaaldemokraadid toetavad Eesti ja Euroopa ühendamist Rail Balticu kaudu, kuid selleks vajaliku trassikoridori asukoha otsust ei saa teha ilma kõiki mõjutegureid arvestamata. Tartlaste ja lõunaeestlase huvides on kiire rongiühendus Riia ja Tallinnaga. Praegu plaanitav trass viib meid sellest eesmärgist kaugemale,» sõnas SDE Tartu piirkonna aseesimees Kajar Lember.

Tagasi üles