T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Noored mõtisklevad ajaloosündmuse üle

Piret Karu
Noored mõtisklevad ajaloosündmuse üle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laine Randjärv möödunud aastal Eesti vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtul.
Laine Randjärv möödunud aastal Eesti vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtul. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Balti Assamblee, kuhu kuuluvad Eesti, Läti ja Leedu parlament, korraldab Balti keti 25. aastapäeva puhul esseekonkursi noortele teemal «Mida tähendab minu jaoks Balti kett?».
 

Balti Assamblee president ja Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kutsub kõiki gümnasiste esseekonkursil osalema. «Tänapäeva noortel ei ole isiklikke mälestusi Balti ketist, aga nad teavad sellest oma vanemate ja vanavanemate jutustuste kaudu. Esseekonkursiga soovime luua põlvkondadevahelist sidet taasiseseisvumise ajastuga,» ütles Randjärv.

Konkursi eesmärk on motiveerida noori ühiskonnas kaasa rääkima, tõstatada küsimusi üldiste väärtushinnangute kohta ning arutada erinevate ühiskonnagruppide koostöö ja heaolu arengu teemadel. Ühtlasi tekitada senisest suuremat huvi Balti riikide koostöö vastu ning ärgitada noori sel teemal kaasa mõtlema.

Esseekonkursile on oodatud gümnaasiumiklasside õpilaste esseesid, mille pikkus kuni kaks lehekülge. Iga osaleja saab esitada ühe eesti keeles kirjutatud essee. Konkursi tähtaeg on 20. aprill.

Eesti, Läti ja Leedu parlamendis moodustatud konkursi komisjonid valivad välja kuus paremat tööd oma riigist, mis pääsevad rahvusvahelisse vooru. Konkursil selgitatakse välja üheksa võitjat: kolm igas vanuserühmas – 10., 11. ja 12. klassis. Võitjaid autasustatakse diplomi ja kutsega osaleda 24. oktoobril Tallinnas toimuval Balti Assamblee istungjärgul.

Märksõnad
Tagasi üles