Vikipeedia kutsub taas talgutele

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Fragment Vikipeedia avalehelt..

FOTO: Kuvatõmmis Vikipeediast

Eestikeelses Vikipeedias algasid taas tõlketalgud. Neljandat aastat järjest toimuvate talgute eesmärk on täiendada ja täiustada koolide ja ülikoolide õppetöös kasutatavat ning üldharivat materjali eestikeelses võrguentsüklopeedias ning väärtustada tarbetekstide tõlkijate tööd.

Peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni esindus Eestis välja pannud 1000eurose reisitšeki sõiduks vabalt valitud sihtkohta. Europarlamendi valimiste puhul annab Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis välja ka eriauhinna.

«Tõlkimine on vältimatu. Arvamus, et saame vajalikud teadmised ammutada ka võõrkeelsetest allikatest, ei pea paika. Tõlketööd tehes näed kohe, et mõttest oled aru saanud alles siis, kui suudad seda ka ladusas emakeeles väljendada,» ütles talgute peakorraldaja, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõustaja Rita Niineste.

Tõlketalgud korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Tallinna Ülikooli Kirjastus ning MTÜ Wikimedia Eesti. Talgute käigus tõlgitakse artikleid, mis on võõrkeelsetes Vikipeediates juba olemas ning sobivad kasutamiseks kesk- või kõrgkoolide õppematerjalina või on lihtsalt üldhariva sisuga.

Lisaks 1000eurosele peaauhinnale kingitakse tublimatele talgulistele raamatupoe kinkekaarte ja teaduskirjandust. Kevadiste eurovalimiste puhul paneb Euroopa Parlamendi infobüroo Eestis välja eripreemia Euroopa Liidu teemaliste artiklite tõlkimise või toimetamise eest. Wikimedia Eesti annab 200 euro eest auhindu uutele kaastöölistele, kes pole varem Vikipeediasse artikleid kirjutanud.

Avalikud õpitoad tõlketalgutest osavõtjatele toimuvad 26. veebruaril Tallinnas Euroopa Liidu Majas ning 27. veebruaril Tartus Oskar Lutsu nimelises linnaraamatukogus.

Talgutel saavad osaleda kõik soovijad. Vajalik on registreerimine Vikipeedia kasutajaks. Tõlketöö toimub kuni 21. aprillini, auhinnad antakse üle 21. mail. Juhised registreerumiseks ja tõlkimiseks on kirjas tõlketalgute lehel Vikipeedias.
 

Tagasi üles