iDeal kampaania

Teede lagunemine on alanud

Foto on illustreeriv.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Seoses soojade ilmade püsimisega on maanteeamet maanteede kahjustamise vältimiseks asunud kehtestama massipiiranguid nõrgema kandevõimega teedel. Praegu on raskeveokite liikumist kõige rohkem piiratud Viljandi ja Pärnu maakonnas.

Maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rain Hallimäe sõnul on päevaste plusskraadidega hakanud teede muldkehad sulama, mille tõttu väiksema kandevõimega teekonstruktsioonid võivad kaotada suure osa oma kandevõimest.

«Oleme ebatavaliselt sooja veebruari tõttu juba asunud paigaldama massipiirangu liiklusmärke ning tänase seisuga kehtivad need rohkem kui tuhandel kilomeetril meie teedel,» selgitas Hallimäe, kelle sõnul piiratakse kevadeti raskeveokite liikumist tavaliselt umbes 4000 kilomeetril.

Hooldeosakonna juhi kinnitusel taastub tee vajalik kandevõime alles siis, kui teekonstruktsioonid on täielikult sulanud ja tahenenud – sõltuvalt küll ilmast, aga tavaliselt alles mai alguseks.

Täpsema info teede sulamise tõttu kehtestatud massipiirangutest leiab maanteeameti liiklusinfoportaalist Tark Tee. Samuti on infot teede lagunemise kohta võimalik nii saada kui jagada maanteeinfokeskuse tasuta lühinumbril 1510.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles