iDeal kampaania

Keskuse juhataja sai ministrilt hõbemärgi

Urve Laidvee

FOTO: Rene Suurkaev

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder andis täna, 25. veebruaril põllumajandusministeeriumis Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud aktusel üle ministeeriumi teenetemärgid ning tunnustas 2013. aasta parimaid karjakasvatajaid.

Põllumajandusministeeriumi teenetemärgid anti üle kahes kategoorias; kokku anti välja viis hõbemärki ja üks kuldmärk. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel. Hõbedane teenetemärk antakse eduka tegutsemise eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel.

Hõbedase märgi saajate seas oli ka üks Valgamaa inimene – Valgamaa veterinaarkeskuse juhataja Urve Laidvee. Ta on läbi aastate olnud noorte veterinaaride eeskuju ja õpetaja. 29 aastat on Laidvee muutuvates oludes edendanud ja arendanud mitte ainult Valgamaa veterinaar- ja toidujärelevalvet, vaid ka kohalikku ärksat vaimu. Piiriüleselt on algatanud ja hoidnud head koostööd Läti kolleegidega.

Kuldse teenetemärgi sai Kagu-Eesti suurim köögivilja- ja seakasvataja, edukas ettevõtja, valdkonna arvamusliider ja aktiivne külaelu arendaja Mart Timmi. Timmi on isiklike investeeringute toel arendanud välja Navi külakeskuse. Oma Jaagumäe talu on ta üles ehitanud terviklikuks tootmiseks, näiteks sealihagi jõuab lõpptarbijani oma poe ja söökla kaudu. 2009. aastal pälvis Timmi ka aasta põllumehe tiitli.

Hõbedase teenetemärgi said peale Urve Laidvee veel Aado Kuhlap, Heino Lõiveke, Martin Repinski ja Mati Tuvi.

Aado Kuhlap on MTÜ Vastseliina Külade Ühenduse asutajaliige ja pikaaegne juhatuse esimees. Ta on infoportaali Kylauudis.ee vabatahtlik päevatoimetaja ja olnud mitu korda «Teeme ära» talgupäeva Võru maakonna koordinaator. Projekti «Eesti külad 2013» elluviimisel kaardistas Võrumaa külasid ja oli mentoriks loodavatele külade koostöökogudele. Alates 2002. aastast on ta Vastseliina vallavolikogu liige.

Heino Lõiveke on tunnustatud põllumajandusteadlane nii kodu- kui välismaal. Ta on juhtinud põllumajandusministeeriumi rakendusuuringute ning haridus- ja teadusministeeriumi sihtfinantseeritavaid teadusprojekte. Tema uurimisvaldkond ulatub taimekaitsest agroökoloogia ja toiduohutuseni. Ta on andnud suure panuse uute teadmiste viimisesse põllumajandustootjateni ning teaduse populariseerimisse.

Martin Repinskil on üks suuremaid ja parima tehnoloogilise lahendusega kitsefarme. Oma talus on ta arendanud ka turismisuunda, tutvustades lastele ja noortele maaelu ning taluloomi. Ta on Eesti Kitsekasvatajate Liidu juhatuse esimees, Eesti Piimakäitlemistalude Liidu juhatuse liige ja Illuka vallavolikogu liige.

Mati Tuvi töötab alates 1997. aastast ASis Rakvere Farmid tootmisdirektorina ja tema vastutada on kogu seakasvatuse tootmisprotsessi juhtimine. AS Rakvere Farmid on suurim seakasvatussüsteem Eestis, mis moodustab rohkem kui kolmandiku kogu Eesti seakasvatusest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles