Inimeste lood asuvad võitlusse alkoholi vastu

Foto on illustreeriv.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Tervise arengu instituut alustab alkoholi liigtarvitamise ennetamise teavitust «Vähem on parem», mis kutsub kõiki mõtisklema enda suhte üle alkoholiga ja vaagima, mida alkoholi tarvitamisega tegelikult võidetakse või kaotatakse.

Instituudi direktori Maris Jesse sõnul kuulub Eesti enim alkoholi tarbivate riikide hulka ning alkoholi tarvitamisest tervist kahjustaval viisil on ühiskonnas saanud norm. «Praegu ei küsita »miks sa jood?«, vaid »miks sa ei joo?«,» märkis Jesse.

Alanud teavituse eesmärk on toetada uue normaalsuse kujunemist, kus sage või rohke alkoholitarvitamine ei oleks nüüdisaegse elustiili osa. «Viimase 20 aastaga on alkoholi sihipäraselt püütud turundada kui enesestmõistetavat osa meie pidu- ja argipäevadest. Nii ei peaks see olema ega ole alati ka Eestis olnud. Ühineme vabariigi presidendi 24. veebruaril tehtud üleskutsega mõelda oma valikutele,» lausus Maris Jesse.

Teavituse kanalid on televisioon, raadio, välimeedia, internet ja kinod. Teavituse keskmes on inimesed, kes jutustavad oma loo, näidates, et hea elu ei pea sisaldama alkoholi, pigem vastupidi.

Teavitust rahastab Euroopa Liit Euroopa sotsiaalfondi programmist «Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014».

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles