Päev tõestab, et maal on elu

Foto on illustreeriv.

FOTO: Arhiiv/Valgamaalane

MTÜ Eesti Maaturism kutsub kõiki maaturismiettevõtteid üle Eesti liituma Avatud Uste Päevaga. Kaasa on oodatud lööma maapiirkondades tegutsevad majutusettevõtted, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad ja muud turismiettevõtted. Samuti maal tegutsevad organisatsioonid, kes pakuvad maapiirkonna külastajatele erinevaid külastuselamusi põnevate tegevuste kaudu.

Päev toimub 1. mail. Tegemist on esmakordse ettevõtmisega, mis ühendab nii suurt osa maaturismiettevõtteid, ulatudes üle kogu riigi. Ettevõtmise eesmärk on koos propageerida puhkamist ning ürituste korraldamist Eesti maapiirkondades, kutsuda linlasi maale ning tõestada, et maal on elu.

Kõik huvilised saavad osa põnevatest tegemistest matkadest maitseelamuste kogemiseni, talgutöödest suitsusauna nautimiseni. Päev on hea võimalus ka turismieriala õpilastele ja üliõpilastele saamaks teadmisi turismiettevõtluse kohta maapiirkondades.

Ühise ettevõtmise eestvedaja on MTÜ Eesti Maaturism, mis on suurim maapiirkonna turismiettevõtjaid ühendav katusorganisatsioon Eestis. Ühingusse kuuluvad ligi 300 erinevat tüüpi maaturismiettevõtet, kelle seas nii majutus- kui aktiivse puhkuse teenuse pakkujad, samuti koostöövõrgustikud ja turismiteadmisi õpetavad õppeasutused.

Tagasi üles