K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Abistajad külvasid Kaido annetustega üle

Piret Karu
Facebook Twitter
Comments
Valgamaa poiss Kaido, kellel on diagnoositud pärilik ja eluaegne nahahaigus ihtüoos.
Valgamaa poiss Kaido, kellel on diagnoositud pärilik ja eluaegne nahahaigus ihtüoos. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuigi täpne rahasumma loetakse kokku ja avaldatakse esmaspäeval, kinnitas Tartu Ülikooli kliinikumi lastefond, et ihtüoosihaige Kaido heaks annetanute hulk on olnud erakordselt suur.

Annetajate hulka ja kogutud rahasummat ei osanud lastefondi tegevjuht Küllike Saar praegu isegi mitte ennustada. «Seis muutub tundidega ja väga raske on öelda,» ütles ta Postimehele.

24 tundi pärast ETV telesaates «Ringvaade» näidatud saatelõiku 8aastasest nahahaigust põdevast Valga poisist Kaidost, keda kasvatav vanaema vajas abi koju vannitoa ehitamiseks, oli rohkem kui 1600 inimest ainuüksi lastefondi Swedbanki kontole kandnud juba üle 34 000 euro.

«Pakutud on vähemalt viit erinevat vanni erinevate tootjate poolt, mööblit, pahtleid, vuugisegusid, ma ei tea, kõike! Meile on kirju tulnud vähemalt 30, aga kuna on tehtud ka eraldi Facebooki grupid, kus inimesed veel midagi koguvad, siis tõenäoliselt on neid asju palju rohkem,» rääkis Saar.

Lastefond ja Kaido perekond tänavad südamest kõiki abistajaid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles