Sisukord
Paberleht
Postimees

Heldur Tellmann: vabatahtlikku tööd ei tehta raha pärast

5 min lugemist
Kaitseliitlane ja abipolitseink Heldur Tellmann on teada-tuntud tegija kogu maakonnas. Mees on tulihingeline vabatahtlik, kuna selline tegevus on tema hinnangul nii vajalik kui pakub rahulolu. FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Järgmisel pühapäeval, 20. aprillil möödub 20 aastat abipolitseiniku staatuse jõustumisest. Kõik need paarkümmend aastat on oma panuse turvalisuse tagamisele andnud ka abipolitseinik Heldur Tellmann. Vabatahtlikku tööd nii Kaitseliidus kui abipolitseinikuna teeb ta missioonitundest, tahtest inimesi aidata.

Tellijale Tellijale

Minuga tuli kohtuma jässakas kahemeetrine mehemürakas, kes karusele väljanägemisele vaatamata oli jutukas, sõbralik ja igati tore vestluskaaslane.

«Olen sündinud, elanud ja koolis käinud Tõrvas, kus pärast 9. klassi lõpetamist läksin õppima Helmesse, hiljem lõpetasin ka kaugõppegümnaasiumi,» alustas Tellmann enda tutvustamist. Kutsekooli lõpetamise järel läks noormees tööle turbarappa, järgnes teenistus Nõukogude armees ja tagasi tulles töö Põllumajanduskeemias. 1986. aastal läks ta keevitajaks-santehnikuks KEKi ehk kolhooside ehituskontorisse.

27.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto