Sisukord
Paberleht
Postimees

Maksuamet pärib aru

2 min lugemist
Pea poolsada Valgamaa tööandjat on küll haigekassas isikuid kindlustanud, kuid ei ole neile väljamakseid teinud. See tähendab, et enam kui sadat maakonna inimest võib arsti juures oodata ebameeldiv üllatus. FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Maksu- ja tolliamet saatis 3691 tööandjale teavituse selle kohta, et nende poolt haigekassas kindlustatud inimestele ei ole maksuandmete põhjal tegelikkuses väljamakseid tehtud. Puudulikud andmed puudutavad kokku 5785 kindlustatud inimest.

Tellijale Tellijale

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmanni selgitusel võrdles amet koostöös haigekassaga tööandjate tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsioonides esitatud isikutele tehtud väljamakseid Eesti Haigekassas ravikindlustatud inimeste andmetega.

«Selgus, et 3961 tööandjat on küll haigekassas isikuid kindlustanud, kuid ei ole neile väljamakseid teinud. See võib olla tingitud vigadest raamatupidamises. Aga ka sellest, et kindlustatud isikuga pole töösuhet alustatud või on jäetud töösuhte lõppemisest haigekassale teatamata,» rääkis Reitmann.

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto