Valgamaa noormees pälvis suure teo eest tunnustuse

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tunnustuse „Lapse suur tegu“ pälvis Keeni kooli õpilane Jaagup Hinn, kes abistab igapäevaselt liikumispuudega koolikaaslast. Tunnustuse andis üle lasteombudsman Indrek Teder. Üritust juhtisid näiteljad Anti Kobin (vasakult esimene) ja Taavi Tõnisson (paremalt esimene).
Tunnustuse „Lapse suur tegu“ pälvis Keeni kooli õpilane Jaagup Hinn, kes abistab igapäevaselt liikumispuudega koolikaaslast. Tunnustuse andis üle lasteombudsman Indrek Teder. Üritust juhtisid näiteljad Anti Kobin (vasakult esimene) ja Taavi Tõnisson (paremalt esimene). Foto: Sven Soome

Lastekaitsepäeval tunnustati neid, kes uute algatuste või pikemaajalise tegevusega oluliselt panustanud laste heaolusse. Tunnustusauhinnad «Lastega ja lastele» andsid üle sotsiaalminister Helmen Kütt ja lasteombudsman Indrek Teder.

Auhinnad anti üle kuues kategoorias. Tunnustuse «Lapse suur tegu» pälvis Valgamaal Sangaste vallas asuva Keeni kooli õpilane Jaagup Hinn, kes abistab igapäevaselt liikumispuudega koolikaaslast.

Elutöö auhinna sai Leelo Tungal, kelle looming ja tegevus on mõjutanud paljusid lapsi. Traumaterapeut Maire Riisi tunnustati muutuste looja tiitliga pikaajalise töö eest leinas lastega perede heaks. Mullu valminud kogumiku "Ohutusraamat koolilapse vanematele" eest sai aasta teo auhinna idee autor ja projekti eestvedaja, Lääne prefektuuri ennetusteenistuse vanem Liilia Mänd.

Aasta pere tiitel sai perekond Mikk, kelle suur ja ühtehoidev pere on armastust muusika vastu põlvest põlve edasi andnud paljudele väikestele ja suurtele muusikasõpradele. Laste ja noorte lemmikuks osutus paljudele lastele lugemisteraapiaga abiks olnud lugemiskoer Susi, kelle perenaine on Maarja Tali.

Sotsiaalminister Helmen Küti sõnul peaks laste kaitse olema kõigi täiskasvanute prioriteet. «Möödunud neljapäeval astus riik laste kaitses suure sammu edasi, kui kiitsime heaks ligi kakskümmend aastat muutmata olnud uue lastekaitseseaduse. Lapsed on meie tulevik ning seetõttu tuleb alati esikohale seada nende huvid ja heaolu. Nii, nagu meie praegu oma lastesse suhtume, suhtuvad nad täpselt samamoodi ka järgmistesse põlvedesse.»

Lasteombudsman Indrek Teder rõhutas, et lastele kasvamiseks ja arenemiseks toetava elukeskkonna loomine ei ole ainult lapsevanemate või lastekaitsetöötajate ülesanne.

«Me kõik vastutame selle eest, kui lapsesõbralik ja hooliv on meie ühiskond. Igaühel on võimalik anda oma panus, et lastel ja peredel oleks Eestis hea elada,» ütles Indrek Teder. Lasteombudsman avaldas lootust, et auhinna saajad pakuvad kõigile inspireerivat eeskuju.

Tunnustusauhinna algatajad on MTÜ Lastekaitse Liit, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, SA Dharma, MTÜ Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond ja õiguskantsleri kantselei.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles