21aastaselt kaitseministri nõuandjaks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Tõrvast pärit noormees Karl Kirt on vaatamata napile 21 eluaastale jõudnud kandideerida kohalike omavalitsuste valimistel, saanud Noorte Sotsiaaldemokraatide presidendiks ning on praegu nõuandja kaitseminister Sven Mikserile.

FOTO: Erakogu

Kevadised uued tuuled Eesti Vabariigi valitsuses tõid kaasa uued väljakutsed ning sammud karjääriredelil Tõrvast pärit aktiivsele riigiteaduste tudengile Karl Kirdile. Karl on juba varasemast ajast silma paistnud poliitiliste ambitsioonide ja huvidega. Ametikoht kaitseminister Sven Mikseri nõunikuna pakub aga noormehele võimalust tõelist poliitikat seestpoolt näha, ennast tõestada ja proovile panna.

Telefonikõne, mis Karli ministri nõunikuks lennutas, tuli noormehele ootamatult. Ülikoolis tudeeriv mees oli tollel hetkel koolis loengus. «See oli vist neljapäevane päev ning mõtlemisaega mulle eriti ei jäetud. Juba pühapäeval pidin minema ministriga tööasjus kohtuma,» rääkis noormees, kuidas otsus tööle asuda tuli langetada põhimõtteliselt silmapilkselt.

Karl tunnistab, et kõne võttis esialgu jalad värisema küll, kuid otsus pakutud ametikoht vastu võtta tuli suhteliselt kergelt. «Tegemist oli lihtsalt sellise pakkumisega, millest loobuda väga ei saa,» on Karl rahul.

Tagasi üles