Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Töövõimereform lõhub valitsuse?

3 min lugemist
Heimar Lenk, Riigikogu liige(Keskerakond) FOTO: Erakogu

«Summad, mis reformi ellu rakendamiseks kavatsetakse kulutada, äratavad aukartust. Kokku maksaks reform 350 miljonit eurot, millest 180 miljonit saadakse eurofondidest. Võrdluseks toon 42 miljonit eurot, mis kuluks haldusreformi tegemiseks. Julgen karta, et töövõimereformist võib saada ka omamoodi riiklik rahapesu, kus kogu summat ei kasutatagi reformiks, vaid hoopis muudel eesmärkidel.»

Tellijale

Ka nii võib minna, kui sotsid selja sirgeks ajaks. Kuid seda pole ajaloos veel juhtunud. Nii võimegi saada seaduse, mis lööb meie haprasse sotsiaalsüsteemi järjekordse mõra.

Toompea saalis ei tehta saladust, et reformi tehakse riigi raha kokku hoidmiseks. Kõige nõrgemaid on lihtne nöörida. Või nagu ütles nüüd opositsiooni kuuluv endine sotsiaalkomisjoni juht Margus Tsahkna, on kavas töövõimetuspensionide raha kantida pensionikassast töötukassa alla. See annaks võimaluse raha hoopis vabamalt kasutada kui seni. Näiteks eelarve aukude lappimiseks.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto