Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Välismaalastele määratud liiklustrahvidest jääb pool maksmata

2 min lugemist
Kõige efektiivsem on püüda trahvide vältijaid otse piiril. FOTO: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

Välisriigi kodanikud, kes on Eesti teedel trahvi saanud, jätavad pea pooltel juhtudel trahvid lihtsalt tasumata, trahvide hilisem sissenõudmine on aga osutunud tihtipeale liiga töömahukaks, et sellega üldse tegeleda.

Tellijale

Möödunud aastal trahviti Poola raskeveokeid 34 korral, millest tänavu märtsiks ei olnud tasutud ühtegi. Läti veokitele tehtud 122 trahvist oli makstud neljandik, ka pool Leedu veokitele määratud trahvidest oli märtsis veel maksmata. Tegemist oli enamasti sõidu- ja puhkeaja rikkumistega või veokite ülekaaluga.

Probleem trahvide tasumisega on siseministeeriumi hinnangul täiesti olemas ning puudutab ühtviisi sõidu- ja veoautodele määratud trahve. «Veoste statistika kajastab pilti üsna adekvaatselt. Võib öelda, et umbes pool Eestis määratud trahvidest on õnnestunud sisse nõuda,» möönis siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Uku Särekanno.

06.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto