P, 3.12.2023

Tuleoht muudab metsaomanikud murelikuks

Piret Karu
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Metsapõleng 24. juulil Helme vallas.
Metsapõleng 24. juulil Helme vallas. Foto: Ülla Tamm / Valgamaalane

Alates 1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda eramaal. Erinevalt varasemast lubab uus seadus liikuda tähistamata ja piiramata eramaal kõikjal ning soovi korral ka eramaal ööbida ning telkida.

Eesti Erametsaliidu poole on seoses uue korraga pöördunud palju metsaomanikke, kes tunnevad muret tuleohu tõttu oma metsades. Kuum ilm tõmbab inimesi linnadest rohelusse, kuid praegune looduses liikumise praktika ei anna kindlustunnet, et matkajad oskavad kõigi tuleohutusreeglitega arvestada. Paraku kinnitab tuleõnnetuste arvu tõusu ka ametlik statistika.

«Palume Eesti metsaomanike nimel kõigil looduses liikujatel praegu arvestada erakordselt kõrge tuleohuga ja vältida liikumist metsades, kus puuduvad ettevalmistatud kohad lõkke tegemiseks ning telkimiseks,» ütles Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Aira Toss kõigi loodushuviliste mõistvale suhtumisele lootes. Matkamiseks, ööbimiseks ja telkimiseks saab kasutada vastavalt tähistatud alasid.

«Hoiame ja säästame loodust – olgu see siis meile kõigile kuuluv riigimets oma matkaradade ja ööbimisvõimalustega või eramets, mille eest hoolitseb selle omanik. Meie igaüheõigus annab looduses liikujale palju suurema vabaduse kui paljudes teistes riikides, kuid see eeldab looduses liikujalt ka teadlikku ning vastutustundlikku käitumist, rääkis Aira Toss.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles