Püstijalakomöödiast sai istumisetendus

, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sakus etenduse ajal juhtunud äparduse tõttu tuleb Peeter Ojal kasutada veel pikka aega abivahendeid, kuid see ei seganud näitlejal turnee jätkamist. Pigem andis lavatükile vürtsi juurde.
Sakus etenduse ajal juhtunud äparduse tõttu tuleb Peeter Ojal kasutada veel pikka aega abivahendeid, kuid see ei seganud näitlejal turnee jätkamist. Pigem andis lavatükile vürtsi juurde. Foto: Rein Säinas / Valgamaalane

Valga kultuurikeskuses said huvilised osa Peeter Oja üle Eesti tuuritavast monotükist «Kui loll võib inimene olla». Niinimetatud püstijalakomöödiast oli aga üllatuseks saanud istumisetendus.

Valga publiku ette ilmus Peeter Oja ratastoolis. Kui esmalt võeti artisti sellist ilmumist etenduse ühe osana, siis peatselt said saalisolijad teada asja tuuma. Nimelt juhtus esinejal kolmapäevase etteaste ajal Sakus väike äpardus ning etenduse lõpus lahkus näitleja lavalt raskelt longates. Arsti juures käidud, selgus kurb tõsiasi, et Ojal on vasaku jala achil­leuse kõõluse osaline rebend.

Kuigi esinemishoos tekkinud trauma vajab taastumist ja ravi veel pikka aega, jõuti arstidega koostöös lahenduseni, mis laseb mehel turneed jätkata, kuid laseb ka traumal paraneda. Oma panus on selle juures ka Valgast pärit ning siiani siinses haiglas osalise koormusega töötaval ortopeedil Kaspar Rõivassepal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles