Hummuli kalamees püüdis piraka haugi

Enn Mihailov pole varem nii suurt haugi kätte saanud. Maitses ka väga hästi, kinnitas mees.

FOTO: Sven MIhailov

Hummuli vallavanem Enn Mihailov, kes on ka kirglik kalamees, tõmbas Väikesest Emajõest välja suure haugi, millel oli pikkust 104 sentimeetrit ja kaalu 9,1 kilogrammi.

Peaaegu igal nädalal kalal käiv Mihailov rääkis, et tema seni püütud kaladest ei ole haug siiski kõige suurem. Norra vetest tõi ta välja 12,5 kilogrammi kaaluva paltuse ehk hiidlesta. Norras on ta ookeanipüügil käinud juba kaheksa aastat, Eestis aga jõuab tihti Peipsi järvele kalastama.

«Norra on ikka ületamatu. Norra on Norra, ütleme nii. Kes korra käinud, muutub sealsest püügist sõltlaseks. Seal on teised kalad kui meil: tursk, paltus, saida, merihunt ... Norra loodus on ka võimas,» kiitis Mihailov.

Kalastamisega alustas mees isaga kaasas käies poisikesena, kui oli ehk vaid viieaastane. Seega on ta kirglik kalamees olnud juba 53 aastat. «See on lõõgastus ja hobi, kõik kokku. Kala pärast ma seda ei tee. Odavam on seda poest osta. Näiteks varustuse peale läheb omajagu raha, kui ise käia,» sõnas ta.

Aeg-ajalt tuleb ka Mihailovi abikaasa mehega õngitsema. Köögis jääb kalaroogade tegemine mehele. «Puhastamine ja fileerimine on ka nagu hobi.»

Tagasi üles