Seadus koolitee alustaja vanematele vaba päeva ei taga

Lapsed lähevad kooli avaaktusele.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Kehtiv töölepingu seadus ei kohusta tööandjat andma vaba aega töötajale, kelle laps läheb esimesse klassi, selgitas tööinspektsiooni teabeosakonna avalike suhete peaspetsialist Sander Sõõrumaa. Samas paljud tööandjad võimaldavad seda reeglitega töökorraldusele või poolte kokkuleppel.

«Seega juhul, kui teil on ettevõttes olemas reeglid töökorraldusele või sisekorraeeskirjad, tasuks sealt järele vaadata, ehk on ka teil selline õigus,» lisas Sõõrumaa.

Juhul, kui tööandja ei ole nõus andma töötajale vaba päeva esimese koolipäeva puhul ja töötajale ei tule sellist õigust ka näiteks töösisekorraeeskirjadest, töötaja tööandjalt seda nõuda ei saa. Samas ei tule lapse kooliminek vanemale ootamatult ning töötajal on eelnevalt piisavalt aega tööandjaga sel teemal arutamiseks ja oma soovist teatamiseks ning sobivate lahenduste leidmiseks.

Nii töötaja kui tööandja peavad teineteise suhtes käituma heas usus, mõistlikult ja teise poole huvidega arvestades. Seega, kui töötaja teatab tööandjale piisavalt varakult soovist saada lapse esimesse klassi mineku puhul vaba aega, peaks mõistlik tööandja töötajale seda ka võimaldama.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles