Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valgamaal surisevad taas filmikaamerad

Valgamaal surisevad filmikaamerad. FOTO: Heikki Leis

Koguperefilmi «Supilinna Salaselts» võtted jõuavad augusti lõpus Otepääle, kus need ka lõpevad. 

Võtted käivad 31. augustist 2. septembrini Otepääl Kastolatsi kirikus. Produtsent Diana Mikita sõnul valiti Otepää filmivõteteks just selle omanäolise ehitise tõttu.

«Kastolatsi kirikul on filmis kanda oluline ja põnev roll, millelt enne filmi esilinastumist ei saa saladusloori kergitada,» selgitas Mikita. «Erinevalt Tartus toimunud filmivõtetest, kus võttepaigad võimaldasid ka linnaelanikel filmimaailma telgitagustega tutvuda ning osast stseenidest osagi võtta, asub Kastolatsis võtteplats nii kitsal ja piiratud alal, et paraku ei saa me kohalikel elanikel paluda võtteplatsi külastama tulla.»

Võtete ajal saab Otepääl näha nii filmi väikesi peategelasi kui tuntud näitlejaid, näiteks Mirtel Pohlat ja Soome näitlejat Sampo Sarkolat. Kogu võttemeeskond ja näitlejad peatuvad sel perioodil GMP Clubhotelis.

Filmi tegijad loodavad linateose valmis saada käesoleva aasta lõpuks, et osaleda sellega ka Berliini filmifestivali võistlusprogrammis. Eesti kinodesse jõuab «Supilinna Salaselts» 2015. aasta kevadel.

«Supilinna Salaselts» on Mika Keräneni lasteraamatutel põhinev seikluslik koguperefilm, mille tegevustik toimub Tartus. Filmivõtted algasid selle aasta juunis ning on kestnud kogu juuli ja augusti. 

Neli supilinna last Mari, Sadu, Olav ja Anton loovad oma salaseltsi ülesandega leida üles aarded, mille Mari vanaisa, eakas ülikooliprofessor, on nende jaoks hiilgava meisterlikkusega ära peitnud. Peaosalised on Gregor Kelder Saaremaalt, Olivia Viikant, Karl Jakob Vibur ja Hugo Soosaar Tallinnast, Arabella Antons Tartust, Sten-Markus Rohtla Rakverest ning Meriliis Lillemägi Pärnust.

Filmi toodab Eesti produktsioonifirma Nafta Films koostöös Soome produktsioonifirmaga Solar Films. Režissöör on Margus Paju, peakunstnik Jaagup Roomet, operaator Meelis Veeremets, stsenaristid Mihkel Ulman ja Christian Gamst Miller-Harris Taanist.

Filmi produtsendid on Esko Rips ja Diana Mikita. Finantseerivad Eesti filmi instituut, Kultuurkapital ja Eesti rahvusringhääling. «Supilinna salaseltsi» toetab ka Tartu linn ja osa filmi tulust antakse Tartus loodavasse filmifondi.

Tagasi üles
Back