Loodavatel Vabaerakonnal ja Rahva Ühtsuse Erakonnal on Valgamaal liikmeid veel napilt.
Tulevastel parteidel on Valgamaal liikmeid vähe
MTÜ Eesti Vabaerakonna Algatusrühm juhatuse liige Külliki Kübarsepp rääkis, et neil on praegu Valgamaalt liitunuid 35. Enim ehk 15 Tõrvast ja selle ümbrusest. Kokku on liikmeid 600. «Käisime juuli alguses Tõrva laadal, kus tutvustasime oma sõnumeid ja korjasime allkirju, et lõpetada erakondade ületoitmine,» rääkis Kübarsepp, kelle sõnul peaks erakond saama sel kuul registreeritud.
Eesti Vabaerakonna Algatusrühm ja endine poliitik Jüri Adams algatasid kollektiivse pöördumise Riigikogule, et erakondade riigieelarvelist rahastamist poole võrra vähendada. Ka võiksid peale erakondade, kellel on Riigikogu valimistel hästi läinud, riigilt raha saada kohalikel valimistel edukad olnud nimekirjad ja valimisliidud.
Kübarsepp märkis, et tavainimesed ootavad riigilt rohkem hoolivust ja paindlikumat suhtumist. «Väga palju kurdetakse, et meie asjaajamine on väga jäik ja inimene jääb tihtilugu kaotajaks. Maainimesed tunnevad end hüljatuna,» lausus Kübarsepp.
Kristiina Ojulandi juhitavast Rahva Ühtsuse Erakonnast ei oska Kübarsepp midagi arvata. «Nende kohta suurt infot ei ole. Ootame pingsalt, kes nad on ja mida endast kujutavad. Peale Ojulandi isiku ei tea neist kedagi.»
Rahva Ühtsuse Erakonnaga on Valgamaalt liitunud kümmekond inimest, peamiselt Valgast. Kokku on parteis 539 liiget.
Kristiina Ojuland ütles, et nad üritavad vältida teistega vastandumist, sest seda on Eesti poliitikas liigagi palju. «Vastandamine on süvenenud: eestlased-venelased, noored-vanad, vähemused versus teised,» ütles Ojuland. «On vaja poliitikat, mis annaks inimestele tahet siin elada. Paljud ei lähe ainult rahateenimiseks Eestist ära, vaid ka inimestesse suhtumise pärast.»
Rahva Ühtsuse Erakond andis augustis Harju maakohtu registriosakonda sisse dokumendid, mis vajalikud erakonna asutamiseks.
Erakonna registreerimiseks on Eestis vaja 500 liiget.