Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valga saab moodsa valgustuse

Transpordi tänav on üks neist piirkondadest, kus tänava­valgustus rahapuudusel suure tõenäosusega projekti käigus vahetamata jääb. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Saastekvootide müügiraha eest on plaanis seitsmes Eesti linnas tänavavalgustus asendada leedvalgustitega. Kallinenud ehitushange tähendab, et Valga linna rahastus 66%-list energiasäästu lubavas projektis suureneb.

Tellijale Tellijale

Ilmselt ei teostu projekt aga Valgas täismahus. Kõigil omavalitsustel tuli linn jagada piirkondade olulisuse järgi kolmeks, et anda võimalus sõlmida lepinguid ja teostada töid etapiti, kui kogu tänavavalgustuse uuendamiseks raha ei jätku. 60% tänavavalgustusest on selline, mis läheb kindlasti töösse. Veerand võib, aga ei pruugi hankesse mahtuda, 15% tänavavalgustusest suure tõenäosusega hankesse ei mahu.

Seejuures on projektis määratletud, et väljavahetamisele kuuluvad üksnes valgustid, mille eluiga on pikem kui viis aastat.

14.01.2022 18.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto