Valgas saab nurgakivi oluline hoone

Helmen Kütt

FOTO: Liis Treimann / Postimees

Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt viibib täna visiidil Valgamaal. Selle käigus külastab ta mitut maakonna tähtsat sotsiaalobjekti.

Otepää valla kodulehelt võib lugeda, et vallavolikogu liikmete Karl Mõtsa, Marika Eini ja Teet Reedi organiseerimisel külastab minister Otepää tervisekeskust ning tutvub kohalike arengute ja probleemidega.

Seejärel leiab l.u.m.i kohvikus aset kohtumine ja vestlusring ministriga, kuhu on oodatud kõik Otepää elanikud. Vestlusringis tutvustab minister oma valdkonna arenguplaane. Küsimusi saavad esitada ja oma muresid väljendada kõik huvilised.

Nagu kinnitas Valgamaalasele ministri nõunik Marge Kannel, külastab minister ka Hellenurmes asuvat Lõuna-Eesti hooldekeskust.

Täna kell 16 osaleb minister aga nurgakivi asetamisel Valga asenduskodu paarisperemajale aadressil Jaama pst 7. Paarisperemaja rajatakse Šveitsi-Eesti koostööprogrammi toel ning hoone saab valmis 2015. aasta mais.

«Iga laps vajab kodutunnet. Kümme aastat tagasi hakkas sotsiaalministeerium seniste suurte lastekodude asemele ehitama väikseid peremaju, et ka asenduskodulapsed kodutundest osa saaks,» ütles minister. «Uus peremaja ning siinsed suure ja sooja südamega töötajad aitavad luua võimalikult peresarnast keskkonda lastele, kes kodusoojusest kahjuks ilma jäänud,» ütles sotsiaalkaitseminister.

Paarisperemaja on planeeritud ühekordne, hubane ja rõõmsa puitfassaadiga, et see sobiks keskkonda ja pakuks võimalikult perekeskset elamisvõimalust kahele asenduskoduperele. Paarisperemajas hakkab elama 12–16 last koos perevanemate või kasvatajatega. Projekti maksumus on ligikaudu 680 tuhat eurot. Hoone projekteeris Projekt O2 OÜ ning ehituse peatöövõttu teostab E&G OÜ.

Sotsiaalministeerium alustas lastesõbralike peremajade ehitamisega 2004. aastal. Tänaseks on valminud peremajad Pärnus, Vinnis, Viljandis, Narva-Jõesuus, Haapsalus, Tartus, Elvas, Kuressaares ja Juurus. Lisaks Valgale valmivad majad ka veel Narvas ja Põlvamaal.

2015. aasta jooksul saavad sotsiaalministeeriumil reorganiseeritud kõik riigile kuuluvad asenduskodud. Projekti kogumaksumus on umbes 15 miljonit eurot, mille rahastus tuleb Euroopa regionaalarengu fondist ja Šveitsi fondist, riigi omaosalus on 15%.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles