Uksed avas vaimse tervise kabinet

Vaimse tervise keskuse Valga haigla kabineti tööse on kaasatud terve meeskond. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Täna, 25. septembril avas Valga haiglas uksed laste ja noorte vaimse tervise kabinet. Teoks sai see tänu sotsiaalministeeriumi, Tartu Ülikooli kliinikumi ja Norra rahastajate toel aset leidnud ühisprojektile.

Tellijale Tellijale

Valga haigla ravijuht Kristel Kivisild avaldas arvamust, et Valgamaale on jõudnud väga tänuväärne teenus. «Lapsi, kes seda teenust vajavad, on järjest rohkem. TÜ kliinikumi uuringu järgi on kümne aastaga abivajajate arv neljakordistunud. Valgas hakkab tööle terve meeskond, kuhu kuuluvad sotsiaaltöötaja, lastearst, psühhiaater ja vaimse tervise õde. Õe ülesanne on välja selgitada, kas nooruk vajab psühhiaatri, arsti või sotsiaaltöötaja abi.»

Vaimse tervise keskused asuvad Tartus ja Tallinnas. Kabinetid on avatud Ida-Virumaal, Põlvas, Võrus ja nüüd siis ka Valgas. Kogu personal on saanud erikoolitust, mis on kestnud juba aasta algusest ning jätkub praegugi. Seoses koolitusega hakkabki põhitöö pihta alates oktoobri keskpaigast, kuid kabinetti helistades saab küsija vastused juba praegu. Infot kabineti lahtioleku kohta saab haigla registratuurist ja kodulehelt.

Tagasi üles
Back