Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Baltimaade suurim graanulitehas võttis vastu esimesed puukoormad

Valga Puu, kes on üks tehase puiduga varustajatest, viis sel nädalal tehaseplatsile esimesed puukoormad. Kokku hakkab Valgamaa firma Osulasse tooma aastas kuni 250 000 tihumeetrit puitu. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Teispäeval saabus Osula graanulitehasesse kaks esimest puukoormat ettevõttelt Valga Puu. Tehase käivitumine on oluline ka Valgamaa metsaomanikele.

Tellijale Tellijale

Kuigi tehas paikneb Võrumaal, on selle töölehakkamine ja koostöö Osula Graanul OÜga Valga Puu juhatuse esimehe Andres Oleski sõnul märgilise tähendusega kõigile Lõuna-Eesti metsaomanikele. Neil tekib võimalus müüa tootmise kõrvalprodukte või madalama kvaliteediga ümarpuitu senisest tunduvalt madalamate transpordikuludega.

Oleski teada on tänapäeval metsaressursi mõttes küttepuudega metsad suuresti majandamata. «Kui küttepuu hind, millest maha arvata transpordi- ja ülestöötamise kulu, jätab metsamehele kätte ebapiisava raha, ta seda metsa ka ei raiu ja seepärast paljudes metsades raie seisabki.»

14.01.2022 18.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto