Valija: Ma ei taha venelasi võimule

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Valimised Lätis
Valimised Lätis Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Täna valivad lõunanaabrid lätlased uut parlamenti, keskpäevaks oli hääle andnud 358 300 inimest ehk 23 protsenti valijaist.

Valka valimisjaoskonnas olid inimesed pärastlõunal järjekorras, oodates, millal saavad oma hääle anda. „Lihtsalt tahtsin, mingit kindlat põhjust ei ole,“ lausus Aivars, kes valis sotsiaaldemokraate.

Kolmekümnendates eluaastates Agnessa, kes ei soostunud avaldama, kellele oma hääle andis, praeguse võimukoalitsiooniga rahul ei ole. „Mitte midagi head ei ole seni olnud, ainult halb. Tahan, et palju asju oleks teisiti,“ rääkis ta. „Kindlasti aga ei taha ma, et venelased võimule pääseksid.“

Ka vanem proua Zinija ei ole praeguse koalitsiooniga rahul. „Valitsus on valitsus. Kõik poliitikud kaklevad omavahel, vaidlevad ja jagavad maid, kuid inimestele tegelikult ei mõelda,“ selgitas ta.

Arvamusküsitlused näitavad, et võimule peaks siiski jääma peaminister Laimdota Straujuma neljaliikmeline valitsuskoalitsioon, mille erakonnad on saanud erinevates küsitlustes 33-61-protsendise toetuse.

Neid ohustab enim vasakpoolne venemeelne Üksmeele Keskus, mida samade küsitluste põhjal toetab 18-24 protsenti Läti kodanikest. Üksmeele trumbiks on Läti elanikkonnast neljandiku moodustav vene elektoraat.

Üle Läti on avatud 953 valimisjaoskonda ja 42 jaoskonda töötab ka välismaal.

Seimi kandideerib 13 erakonda ja valimisühendust. Kandidaatide koguarv on 1156. Seimis on 100 saadikukohta.

Valimisjaoskonnad avati kell 7 hommikul ja suletakse õhtul kell 8.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles