Selguvad loomade sõbrad ja vaenlased

Kassipojad

FOTO: Valga kodutute loomade varjupaik

Ülemaailmse loomade päeva puhul kuulutas Eesti loomakaitse selts (ELS) 4. oktoobril avatuks lõppeva aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo konkursi – sedapuhku 14. aastat järjest.

Kui eelnevatel aastatel on selts esitanud hääletamiseks valiku loomasõbralikest ja -vaenulikest tegudest, siis sel aastal kaasatakse kodanikke konkursis osalema päris algusest peale. Kuni 30. novembrini saavad saata kõik inimesed oma arvamuse 2014. aastal Eestis aset leidnud kõige positiivsemast ja kõige negatiivsemast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud teost.

Lugusid oodatakse e-posti aadressile 2014@loomakaitse.ee või ELSi kodulehele. 1.–31. detsembrini saab samal veebiaadressil ka hääletada enim saadetud lugude seast enda arvates kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo poolt. Jaanuari alguses kuulutab ELS välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.

«Kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo valimine kutsub inimesi meiega kaasa mõtlema, millised juhtumid Eestis viimasel aastal aset on leidnud. Kutsub rohkem märkama enda ümber abi vajavaid loomi, ennetama loomade väärkohtlemist ja harib mitmes mõttes: seab eeskujud, keda järgida, ja õpetab, mis on meie ühiskonnas taunitud ning millised võivad olla tagajärjed,» usub igal tööpäeval ELSi infotelefonile vastav hädajuhtumite projektijuht Maaja Mäll. 

Eesti loomakaitse selts on 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missioon on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles